Conte drejt rinovimit me Chelsea

“Dashuria” mes Antonio Contes dhe skuadrës së Chelsea vazhdon. Sipas Sunday Times, ish-trajneri i Italisë do të vazhdoj kontratën me londinezët shumë shpejtë.

Pritet që kontrata të rinovohet edhe me dy sezone të tjera për teknikun italian, ndërkohë që kontrata aktuale i skadon në 2019.

Tekniku Antonio Conte është fare pranë fitimit të Premierliges që në sezonin e parë të tij në Angli, pasi Celsi ndodhet në krye të klasifikimit me 69 pikë, 10 më shumë se ndjekësi më i afërt, Tottenham.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme