CR7 më i paguari

Listën e futbollistëve më të paguar në botë e kryeson ylli i Realit, Cristiano Ronaldo.

Edhe pse Paul Pogba u transferua në Man Utd për një shumë marramendëse, ai prap nuk është futbollisti më i paguar në botë.

Futbollisti më i paguar në botë tani për tani është Cristiano Ronaldo.

Në listën e dhjetë futbollistëve më të paguar të botës, janë edhe Pelle, Lavezi dhe Hulk të cilët pas transferimit në Kinë, marrin rroga prej 16 përkatësisht 20 milionë eurove në vit.

Dhjetë futbollistët më të paguar në botë janë:

Cristiano Ronaldo 21 milionë euro
Lionel Messi, 20 milionë euro
Hulk, 20 milionë euro
Neymar 19 milionë eruo
Zlatan Ibrahimovic, 16 milionë euro
Graziano Pelle 16 milionë euro
Thomas Muller, 13.5 milionë euro
Paul Pogba 13 milionë euro
Ezequiel Lavezzi 13 milionë euro
Jackson Martinez 12.5 milionë euro

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme