Delegacioni turk shpalos në FFK projektin e një stadiumi

Një delegacion turk sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës ka prezantuar projektin për ndërtimin e një stadiumi në Prishtinë.

Drejtuesit e lartë të kompanisë “Akay Construction INC”, drejtorin Ertan Olgun dhe zëvendësin e tij Murat Ozturk, që po shoqëroheshin nga Kenan Kurtesh, agjent i FIFA-s për organizmin e ndeshjeve ndërkombëtare, kanë prezantuar projektin e ngjashëm me atë të Sivasit.

Ky stadium ka kapacitetin e 25 mijë ulëseve. Punimet për stadiumin e Sivasit kanë zgjatur tre vjet dhe projekti ka kushtuar mbi 21 milionë dollarë.

Sipas FFK-së, stadiumi i Sivasit është shpallur si njëri ndër 9 stadiumet më të mirë në botë, i cili është me ndriçim dhe ngrohje solare.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme