Dembele – PSG, ky është lajmi i fundit

Dembele i thotë ‘Po’ Paris Saint-Germain.

Sipas raportimit të Fabrizio Romanos, drita jeshile fillestare për propozimin ka mbërritur PSG ranë dakord verbalisht për marrëveshje pesëvjeçare me agjentin e Dembele.

PSG ka dërguar një letër zyrtare për të informuar Barcelonën, tani duke provuar mënyrën më të mirë për të mbyllur marrëveshjen – varet nga koha.

Dembele ka kontratë me Barçën deri në vitin 2024, dhe sipas ‘Transfermarkt’ vlerësohet për 60 milionë euro.

Mbetet të shihet nëse ekipi katalanas do ta lë të lirë francezin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme