Dha gjithçka në fushë, Milan e shpërblen super-lojtarin

AC Milan, është i kënaqur me përparimin e bërë nga Pierre Kalulu dhe është i gatshëm ta shpërblejë atë për zhvillimin e tij, thuhet në një raport.

Kalulu mbërriti si një sasi disi e panjohur pasi nuk kishte luajtur kurrë asnjë lojë të vetme për seniorët e Lille, por Geoffrey Moncada, ekipi i skautingut të Milanit dhe menaxhmenti e panë të gjithë atë si një talent për të cilin ia vlen të vihet bast, përcjell ORAinfo.

Kalulu është padyshim një nga zbulimet e sezonit të Milanit, një që mund të përfundojë ende me Scudetto. Francezi pas lëndimit të Simon Kjaer ia ka vjedhur vendin Alessio Romagnolit dhe tani ai është titullar i garantuar përkrah Fikayo Tomorit.

Siç raporton La Repubblica , sapo të përfundojë sezoni një nga prioritetet e drejtuesve do të jetë përshtatja e kontratës së Kalulu, i cili aktualisht merr një pagë prej 600 mijë euro neto në sezon. Ai do të merrte një rritje page si shpërblim./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme