Disa gjëra që nuk i keni ditur për djalin e Donald Trump

Familja e Obamës u larguan nga Shtëpia e Bardhë ditë më parë, ndërkaq tani president i SHBA është Donald Trump.

Derisa fëmijët e tij u bënë të njohur për publikun përgjatë viteve, Barron Trump mbetet i vetmi fëmijë i presidentit dhe zonjës së parë Trump, transmeton lajmi.net.

Barron, është fëmija i vetëm i Donald dhe Melania Trump

Ai është 10 vjeçar, e këto ditë duket që po fiton zemrat e njerëzve në Amerikë.

 

Barron nuk do të shkojë në Shtëpinë e Bardhë!

Edhe pse Trump hyri në Shtëpinë e Bardhë, djali i tij nuk do të qëndrojë aty.

Sipas New York Post, Barron do të vazhdojë qëndrimin e tij në Mangattan, pasi aty ndjek një shkollë prestigjioze dhe shumë të shtrenjtë, Kolumbia Grammar School. Qëndrimi i tij do të jetë me Melania Trump, për gati 1 vit deri sa ai të përfundon atë, e më pas do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë.

Në 60 vite, Barron është djali i parë që do të jetojë në Shtëpinë e Bardhë

Në vitin 1961, ishte djali i John Kennedy që u zhvendos në Shtëpinë e Bardhë, që atëherë nuk kishte më asnjë djalë.

Barron njihet edhe si “Donaldi i vogël”, “Mini Donald”

Barron është i pavarur, i mençur dhe i zgjuar, ai po ndjek hapat e babait të tij, prandaj edhe shpesh e quajmë “Mini Donald”, ka thënë Melania Trump.

Sipas saj, kur Barron ishte vetëm 5 vjeç ëndërronte të bëhej biznesmen dhe lojtar golfi.

Barron ka një Dado!

Në intervista të mëparshme Melania dhe Donald Trump kanë treguar se janë vazhdimisht në udhëtime të ndryshme, prandaj shpesh herë kanë nevojë që dikush të merret me të.

Por megjithatë, edhe pse thuhet se një vajzë e re punon për ta, për kujdes intensiv ndaj Barron, shpesh familja Trump e kanë mohuar një gjë të tilla.

Barron i flet dy gjuhë

Edhe pse ai po ndjek hapat e babait të tij, Barron ka trashëguar edhe rrënjë nga nëna e tij.

Melania Trump, në një intervistë ka zbuluar se Barron flet gjuhën angleze, dhe rrjedhimisht edhe gjuhën sllovene.

Barron fle shumë

Melania Trump, gjithashtu ka bërë të ditur në një intervistë se djali i tyre Barron ka gjumë shumë të rëndë. Madje, mund të zgjasin me orë të tëra e ai të jetë në gjumë të thellë. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme