Dita e fundit e afatit kalimtar veror

Jemi futur në ditën e fundit të afatit kalimtar veror për transferimin e futbollistëve.

Dritarja e transferimeve mbetet e hapur në Bundesligë, Serie A, La Liga dhe Ligue 1, pasi në Premierligë përfundoi më 8 gusht.

Skuadrat gjermane do të mund të transferojnë futbollistë deri në ora 18:00, ndërsa ato italiane kanë kohë katër orë më shumë, pasi afati mbyllet në ora 22:00.

Ndërkohë afati kalimtar në La Liga dhe Ligue 1 mbyllet në ora 00:00.

Lajmi.net do ju mbajë të informuar me më të rejat e fundit rreth transferimeve në kampionatet e mëdha evropiane në këtë artikull, i cili do përditësohet me lajmet e fundit:

17:35 – ZYRTARE: Galatasaray nënshkruan me Florin Andone të Brighton. Lojtari kalon si i huazuar për një sezon.

17:33 – ZYRTARE: Asmir Begovic largohet nga Bournemouth, bashkohet me Qarabag në formë huazimi për një sezon.

17:30 – Rakitic nuk largohet nga Barcelona. S’ka marrëveshje me Juventus [Cat radio].

17:26 –  ZYRTARE: Roma nënshkruan me Nikola Kalinic.

17:00 – Roma do t’i paguajë Arsenali një shifër prej 3 milionë euro, për huazimin e Henrikh Mkhitaryan [Sky Italia]

16:48 – Fiorentina hap bisedimet për Hatem Ben Arfa. Pritet lëvizja në minutat e fundit të merkatos.

16:44 – ZYRTARE: Juventus nënshkruan me 21 vjeçarin nga Korea e Veriut, Han Kwang – Son. Mbetet të shihet nëse ai do të kalojë tek skuadra U23, apo do të huazohet tek ndonjë skuadër, para orës 21:00.

16:38 – Wanda Nara dhe Mauro Icardi kanë mbërritur në zyrat e PSG. Pak momente na ndajnë nga zyrtarizimi i huazimit të lojtarit.

16:35 – ZYRTARE: Areola portier i Real Madrid

Është zyrtarizuar kalimi i Alphonse Areola tek Real Madrid.

Edhe pse skuadra akoma nuk ka bërë njoftimin për zyrtarizimin e lojtarit, ‘Marca’ shkruan se portieri është futur në regjistrin e lojtarëve të La Liga, transmeton lajmi.net.

Francezi ka kaluar testet mjekësore me ‘Los Blancos’ gjatë vikendit të kaluar dhe do të jetë në ‘Santiago Bernabeu’ në formë huazimi.

Keylor Navas pritet të zyrtarizohet tek PSG në orët/minutat e ardhshme. /Lajmi.net/

16:15 – ZYRTARE: Sevilla nënshkruan me portierin Yassine Bounou. Portieri do të transferohet nga Girona, në formë huazimi.

15:43 – ZYRTARE: Atalanta nënshkruan me mbrojtësin Simon Kjaer.

15:27 – ZYRTARE: Baba Rahman huazohet për një sezon te Mallorca nga Chelsea.

15:13 – Juventus refuzon ofertën e PSG për mbrojtësin Mattia De Sciglio.

15:06 – Tuttosport raporton se Juventus ka rënë dakord me Bayern Munich për huazimin e Jerome Boateng. Tashmë pritet vetëm të jepet drita e gjelbërt për zyrtarizimin e tij.

14:50 – Lind ide e re mes Barcelonës dhe Juventusit. Klubet janë duke negociuar për shkëmbimin e dyshes Ivan Rakitic – Federico Bernardeschi.

14:33 – Mesfushori i Shakhtar Donetsk, Taison nuk do të kalojë te Milan. ‘Rossonerët’ kanë refuzuar të paguajnë 30 milionë euro e kërkuara nga ekipi ukrainas.

14:14 – Trajneri i Rangers, Steven Gerrard mohon interesimin për mesfushorin e Manchester Cityt, Phil Foden.

14:02 – Portieri i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani bëhet me skuadër të re. 31-vjeçari largohet nga Rizespor pas vetëm një sezoni dhe do të kalojë në Torino.

13:45 – Henrikh Mkhitaryan i nënshtrohet testeve mjekësore te Roma.

AS Roma@OfficialASRoma

?

Visite mediche per Mkhitaryan

View image on Twitter

3,2381:35 PM – Sep 2, 2019Twitter Ads info and privacy611 people are talking about this

12:57 – Nga momenti në moment pritet zyrtarizimi i shkëmbimit mes AC Milan dhe Eintracht Frankfurt. Ante Rebic do luajë në Serie A, ndërsa Andre Silva kalon në Bundesliga, si huazime me të drejtë blerje.

12:40 – Mauro Icardi niset për në Paris. Pas pak orësh do zyrtarizohet edhe huazimi i tij te kampioni i Ligue 1.

12:27 – Henkrikh Mkhitaryan arrin në Romë, para zyrtarizimit të huazimit të tij nga Arsenali.

AS Roma English@ASRomaEN

✈️
?

Henrikh Mkhitaryan has arrived in Rome…

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

20.3K12:18 PM – Sep 2, 2019Twitter Ads info and privacy5,455 people are talking about this

12:22 – Dy ‘të harruarit’ e Chelseat, Kenedy dhe Baba Rahman janë afër huazimit në La Liga, te Getafe respektivisht Mallorca. Fillimisht ata do të rinovojnë kontratën me ‘Blutë’, para se të kalojnë në Spanjë.

12:16 – ZYRTARE: Javier Hernandez ‘Chicharito’ kompleton transferimin te Sevilla. Sulmuesi meksikan u largua nga West Ham për 8 milion euro.

12:05 – AC Milan ka kontaktuar Shakhtar Donetsk për mesfushorin Taison. Ky i fundit ka shënuar dy gola dhe ka ndihmuar me tre asistime në katër ndeshjet e fundit të ekipit ukrainas.

11:59 – Anësori i PSG, Jese Rodriguez  pranë kompletimit të marrëveshjes me Celta Vigon.

11:55 – Dejan Lovren nuk do të largohet nga Liverpool. Mbrojtësi kroat ishte i lidhur me një kalim në Serie A, por Sky Sports raporton se ai do qëndrojë së paku edhe një sezon në ‘Anfield’.

11:11 – ZYRTARE: Dështimi i Manchester United, Matteo Darmian rikthehet në Serie A te Parma. Ai ka nënshkruar kontratë pesë-vjeçarë dhe i ka kushtuar klubit italian 1.5 milion euro.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme