Do të habiteni nga rezultatet e testit të inteligjencës së këtyre personaliteteve

Sakte.net  /  E enjte, 13 Tetor 2016  –  11:19

Dy rezultatet më surprizuese padyshim janë ato të Boris Johnson, politikanit britanik i cili ka arritur një rezultat tepër të dobët, dhe aktores së serialit ‘Friends”, Lisa Kudrow, e cila renditet ndërmjet Albert Einstein dhe Bill Gates.

 

Disa personazhe të njohur të politikës, biznesit dhe showbiz-it, kanë plotësuar testin zyrtar Mensa IQ, që përcakton nivelin e inteligjencës dhe duhet thënë se rezultatet janë vërtet mbresëlënëse.

Sipas listës së publikuar së fundmi, ka rezultuar se disa nga njerëzit që konsiderohen si më inteligjentët, nuk kanë dalë dhe aq mirë në renditje, ndërsa disa të tjerë i kanë surprizuar të gjithë.

Ja klasifikimi që përfshin edhe disa prej gjenive më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

 Boris Johnson85

Andy Warhol86 

Steve Jobs94 

Tom Cruise104 

Britney Spears119 

John F. Kennedy120 

Paris Hilton125 

George Bush130 

Barack Obama131 

David Cameron133

James Franco135 

Arnold Schwarzenegger137 

Bill Clinton138

Emma Watson140 

Hillary Clinton141 Madonna142

Robin Williams154 

Cindy Crawford155 

Carol Vorderman

56 

Donald Trump159

Quentin Tarantino160 

Bill Gates161 

Lisa Kudrow162 

Albert Einstein163 

Stephen Hawking165 

Charles Darwin170

Judith Polgar175 

Margaret Thatcher178 

Rowan Atkinson180 

Charles Dickens190 

Isaac Newton220

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme