“Dridhet” Milan, po ia marrin super lojtarin

Mbrojtësi i AC Milan, Alessio Romagnoli është duke tërhequr interes nga një numër klubesh evropiane, sipas një raporti nga Spanja.

Sipas asaj që raportohet nga Mundo Deportivo (nëpërmjet MilanNews), Barcelona është një nga skuadrat që janë të interesuara për të nënshkruar me Romagnolin në një transferim të lirë pasi marrëveshja e tij do të skadojë në fund të muajit të ardhshëm dhe ai duket se nuk është më afër nënshkrimit të një rinovimi, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, gjigantët e La Ligës përballen me konkurrencën për të marrë Romagnolin nga Chelsea, i cili do të humbasë Christensen nga Barcelona dhe Antonio Rudiger nga Real Madrid. Ndërkohë, Bayern Munich është i interesuar pasi duhet të forcojë mbrojtjen e tyre pas largimit të Süle në Borussia Dortmund dhe Sevilla janë gjithashtu të interesuara duke qenë se ka gjasa të humbasin Kounde.

Një nga pikat kryesore të tërheqjes së Romagnolit është fakti se ai është mëngjarash, një tipar mjaft i rrallë mes mbrojtësve evropianë./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme