Dukja e yjeve të futbollit në dasmën e Messit (Foto)

Lionel Messi dhe Antonella Roccuzzo kanë kororëzuar dashurinë e tyre me martesë të premten mbrëma.

Çifti ndau disa përshëndetje të ngrohta me të ftuarit gjatë parakalimit në tapetin e kuq.

Martohet Messi, rrjedhin imazhet e para të dasmës së vitit (Foto/Video)

Në ceremoninë madhështore të dasmës ishin shumë të pranishëm mesin e tyre edhe futbollistë, të tillë, si: Neymar, Luis Suarez, Cesc Fabregas, por edhe ish-lojtar si Carles Puyol.

Kjo ceremoni, është cilësuar si dasma e vitit, ndërsa në të, ndërkohë paraqitja e yjeve në këtë dasmë ka qenë mjaft glamuroze. /Telegrafi/

Luis Suarez dhe bashkëshortja e tij Sofia Balbi

Lojtari i Barcelonës, Sergio Busquets në dasmën e Messit

Mesfushori i PSG-së, Angel Di Maria, ishte gjithashtu prezent në ditën më të rëndësishme të Messit

Mesfushori Xavi së bashku me gruan e t ij Nuria Cunillera, në dasmën e Messit

Ish-kapiteni i Barcelonës Puyol mban shtrënguar dorën e bashkëshortes së tij Vanessa Lorenzo, në dasmën e Messit

Sergio Aguero me të dashurën Karina Tejeda

Sulmuesi Samuel Eto’o, i cili ka luajtur së bashku me Messin gjatë lojës së tyre në Kampin Nou

Ezequiel Lavezzi, i cili luan me Messin për ekipin kombëtar të Argjentinës

Javier Mascherano (djathtas) me gruan Fernanda, Lavezzi (qendër) dhe aktorin Nicolas Vazquez

Aguero ishte ndër mysafirët e ftuar në dasmën e Messit, në kompleksin e Qendrës së Qytetit Rosario

Cesc Fabregas dhe Daniella Semaan dukeshin shumë të lumtur gjatë defilimit në tapetin e kuq

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme