Dy gjigantë evropian po ‘luftojnë’ për Kessie

Juventus dhe Tottenham ‘luftojnë’ për Kessie.

Juventusi po përpiqet të bindë Franck Kessie për projektin e tyre ndërsa mesfushori i Barcelonës po mendon një lëvizje në Tottenham.

Mesfushori nga Fildishi u përpoq të bënte vërtet një përshtypje të fortë te Xavi në sezonin e tij debutues, duke filluar vetëm shtatë ndeshje të ligës, dhe mund të largohet nga klubi këtë verë ndërsa ata punojnë për të ulur faturën e pagave.

Drejtori sportiv i Juventusit, Cristiano Giuntoli u largua nga turneu para-sezonal i klubit në Shtetet e Bashkuara për të përshpejtuar në tregun e transferimeve dhe një nga objektivat e tij kryesore është Kessie. Bisedimet me Blaugranët kanë vazhduar javët e fundit.

Faqja nëntë e gazetës së sotme të Gazzetta dello Sport thekson se si Juventusi ka qenë në kontakt të ngushtë me Kessie në ditët e fundit për t’u përpjekur ta bindë atë për projektin në Torino, i vetëdijshëm se ai aktualisht po priret drejt një lëvizjeje te Tottenhami i interesuar.

‘Bianconerët’ po kërkojnë të marrin mesfushorin e Fildishtë në një marrëveshje huazimi me opsionin e blerjes të bashkangjitur, një formulë për të cilën Barcelona është e hapur.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme