Dy klube angleze kishin refuzuar ta transferonin Zidanen

Zinedine Zidane ka fituar gjithçka në karrierë si futbollistë dhe po vazhdon t’i bëjë edhe si trajner.

Francezi ka luajtur në dy prej skuadrave më të mëdha evropiane Juventus dhe Real Madrid.

Por, ndoshta çdo gjë mund të kishte qenë shumë ndryshe për ish-mesfushorin francez nëse dy ekipet e Ligës Premier nuk do t;ia refuzon shërbimet.

Blackburn Roversit dhe Newcastle Unitedit i është ofruar lojtari francez, por që të dyja klubet kishin refuzuar ta kenë në radhët e tyre gjeniun e futbollit botëror, transmeton Telegrafi.

Atëbotë Zidane po luante për skuadrën franceze të Bordeaux, pas së cilës u transferua te Juventus dhe për të përfunduar karrierën në Real Madrid.

Vetëm imagjinoni çfarë mund të kishte ndodhur nëse Balckburn apo Newcastle do ta kishin transferuar. /Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme