E pabesueshme, ja ku po transferohet Deulofeu

Duke luajtur për Udinese që nga viti 2020/21, anësori spanjoll 27-vjeçar Gerard Deulofeu, sipas Corriere dello Sport, është duke u kërkuar nga Fiorentina.

Derisa Viola ende synon të nënshkruajë me lojtarin kryesor të Sassuolo-s, Domenico Berardi, si objektivi kryesor i tyre, ish-lojtari i Barcelonës FC dhe ish-lojtari i Everton, AC Milan dhe Sevilla FC është konsideruar si një objektiv i duhur rezervë për klubin,përcjell ORAinfo.

Duke luajtur për Watford pak para se të bashkohej me Zebrette, Deulofeu aktualisht është në një marrëveshje me klubin italian deri në qershor 2024, dhe dyshohet se vlen 10 milionë euro tani. Duke luajtur katër herë në total (dhe duke shënuar një gol) për kombëtaren spanjolle, midis 2014 dhe 2017, i diplomuari i Barçës deri më tani ka luajtur 380 ndeshje, në ndeshjet zyrtare të klubeve, duke shënuar 66 gola në to./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme