E turpshme: Shqipëria shpërblen me një shumë qesharake Smajlajn, ja sa do të fitonte në Kosovë

Ministria e Arsimit dhe Sportit në Shqipëri, ka shpërblyer heroin e Beogradit, atletin që u shpall Kampion i Evropës, Izmir Smajlaj.

Ai do të marrë vetëm 3000 euro, pasi të marrë përgjigjen e analizës së dopingut.

Kjo shumë është shumë e vogël, në krahasim me sa dhuron shteti i Kosovës për suksese të tilla, përcjellë “lajmi.net”.

Shpërblimi shtetëror i Kosovës për medaljen e artë të Evropës është 20 mijë euro. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme