Fakte interesante që do t’ju lënë gojëhapur (Foto)

Disa fakte interesante janë publikuar së fundmi në internet, që për shumë njerëz mund të tingëllojnë si të pabesueshme.

Derisa shumë fëmijë sot përdorin antibiotikë dhe barna tjera për shërimin e kollit, dikur thuhej se ata konsumonin heroinë që të shërohen nga kolli, transmeton Telegrafi.

Më poshtë mund të lexoni pesë fakte interesante:

 Në Gjermani ekzistojnë mbi 300 bukë të ndryshme, dhe madje ekziston një muze dedikuar bukës.

2

Gratë qajnë mesatarisht 30 deri në 64 herë në vit, derisa burrat qajnë nga 6 deri në 17 herë.

3

Receta për prodhimin e birrës është e vjetër mbi 4.000 vite, kurse është zbuluar nga Sumeri.

4

Heroina dikur është përdorur për shërbimin e kollit tek fëmijët.

5

Ueb-faqja “Computer Simulation Arguments”, pretendon se raca njerëzore shumë shpejt do të zhduket.

6

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme