Familja Beckham blen apartamentin më të shtrenjtë në botë

David dhe Viktoria Beckham kanë blerë apartamentin më të shtrenjtë në botë me vlerë rreth 40 milion euro.

Apartamenti ndodhet në një nga zonat më të mira të Floridës, në “One Thousand Museum”, një rrokaqiell i projektuar nga arkitekti i njohur irakian Zaha Hadid, i cili i dha dy herë çmimin “St Stirling”.  Zaha Hadid ndërroi jetë në vitin 2016.

Pronari anglez i Inter Miami, ka blerë një nga 83 apartamentet në 62 katet e ndërtesës 215 metra.

Pjesa e sipërme e apartamentit është projektuar për uljen e helikopterit të familjes Beckham. Gjithashtu ka edhe pishinë shumë të madhe dhe thuajse që rrethon të gjithë hapësirën e sipërme të apartamentit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme