Federeri në finale të Australian Open

Roger Federer ka mposhtur bashkëkombësin e tij Stan Wawrinka për të kaluar në finale të Australian Open dhe është në rrugë të duhur për të siguruar Grand Slamin e 18 në karrierë.

35-vjerçari në finale e së dielës pret Rafa Nadalin ose Grigor Dimitrovin. Finalisti i kësaj përballje do të përcaktohet të premten.

Zvicerani Federer që mposhti Wawrinkan me rezultat 7-5 6-3 1-6 4-6 6-3 do të jetë tenisti më i vjetër në moshë që arrin një finale të Grand Slamit, që prej vitit 1974 kur Ken Rosewall arriti finalen e US Open në moshën 39-vjeçare.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme