Ferguson:Ky ekip nuk e fiton Premier Ligën!

E enjte, 27 Tetor 2016 – Sakte.net

Është e vështirë të parashikohet se kush do ta fitojë titullin kampion në Premier Ligë, ashtu sic ka qënë edhe sezonet e kaluara”, thekson Ferguson per “Kicker”.

“Por 5 ekipet  janë në garë për ta fituar këtë titullin, ato janë: Mançester Siti favoriti kryesor, dhe Arsenal,Totenhem dhe Liverpul, por edhe Mançester Jumajtid i ka gjasat për ta fituar edhe pse i mungon vazhdimësia”, u shpreh ai.

Ndërkohë që ekipin e Kontes,Çelsin Sir Alex Ferguson e ka përjashtuar fare nga mundësia për të fituar titullin e Premier Ligës.