FIFA nuk e lejon Xhakën e Behramin të luajë për Kosovën, por e lejon Krkicin të paraqitet për Serbinë?

Sakte.net / e Martë 20 Shtator / 11:20

Federata Ndërkombëtare e Futbollit si duket po aplikon standarde të dyfishta.

Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës ka bërë kërkesë në emër të futbollistëve për ndryshimin e kombëtareve.

Disa prej futbollistëve të tillë si Granit Xhaka, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri dhe Shani Tarashaj kanë marrë përgjigje negative me arsyetimin se kanë luajtur me kombëtaren zvicerane, transmeton Telegrafi.

 Por, e njëjta rregull nuk vlen kur bëhet fjalë edhe për mesfushorin me tipare sulmuese, Bojan Krkic.

E përditshmja serbe “Kurir” ka bërë të ditur se futbollisti i Stoke Cityt ka vendosur të luajë për Serbinë.

“Ashtu është, Bojan ka pranuar të luaj për ekipin tonë Përfaqësues. Nga Federata e Futbollit të Serbisë është bërë gati dokumentacioni për dorëzim në FIFA, dhe presim një përgjigje së shpejti”, ka thënë një burim i afërt me Federatën Serbe të Futbollit.

Kujtojmë se ish sulmuesi i Barcelonës ka lindur në Spanjë dhe ka luajtur edhe një ndeshje për ekipin e parë të Spanjës.

 Futbollisti 26-vjeçar ka veshur fanellën e Spanjës në ndeshjen miqësore kundër Francës më 6 shkurt të viti 2008.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme