Finalja e madhe e Australian Open mes Nadalit dhe Federerit

Rafael Nadal do të kthehet të luajë një finale të Australian Open pas tre vjetësh.

Rafael Nadal ka fituar trillerin ndaj Grigor Dimitrovit para pak çasteve në Australian Open, për të siguruar finalen e ëndrrave – definitivsht të papritur – por të mirëseardhur – për të gjithë adhuruesit e flaktë të sportit të bardhë.

Ndeshja e sotme ka zgjatur më shumë pesë orë e një minutë, spanjolli triumfoi me rezultat 3:2, në sete (6-3, 5-7, 7-6, 6-7 dhe 6-4).

Në koleksionin e tij, Rafa ka edhe një triumf në Australian Open, të arritur në 2009-ën pikërisht kundër Roger Federer, i cili do të ketë mundësinë të hakmerret ditën e nesërme, në atë që pritet të jetë një finale legjendare.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme