Formacionet zyrtare të finales Real Madrid – Liverpool

Janë bërë zyrtare formacionet e finales së Ligës së Kampionëve.

Sezoni 2017/2018 në Ligën e Kampionëve sonte shënon fundin, me përballjen finale mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Kjo finale luhet në kryeqytetin e Ukrainës në Kiev, me fillim nga ora 20:45.

Të dy skuadrat kanë bërë zyrtare formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modric, Kroos, Isco, Ronaldo, Benzema.

Liverpool: Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Wijnaldum, Salah, Mané, Firmino.