FOTO/ Rekordi historik në Champions, Messi apo Ronaldo?

Lionel Messi do të tentojë të martën që ta thyejë rekordin e Cristiano Ronaldos për golat e shënuar në fazën e grupeve të Champions Leagues.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” deri më tani ka shënuar nëntë gola në fazën e grupeve dhe i nevojiten fillimisht dy gola për ta barazuar dhe tre për ta thyer rekordin e Cristiano Ronaldos, shkruan “Goal.com”

Portugezi mban rekordin me më shumtë gola të shënuar në fazën e grupeve pasi sezonin e kaluar ai shënoi 11 gola, duke vendosur një rekord historik.

Kujtojmë që Ronaldo është aktualisht golashënuesi më i mirë në histori të Champions Leagues pasi ka shënuar 95 gola./ Syri.net

Image

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme