Fotografia që tregon se Chelsea nuk ishte askund dhe u dominua nga Unitedi (Foto)

Manchester Unitedi ka fituar në “Old Trafford” ndaj Chelseat me rezultat 2:0.

“Djajtë e Kuq” kanë fituar derbin e javës në Ligën Premier ndaj liderit të kampionatit, Chelseat.

Përveç fitores, skuadra e Jose Mourinhos e ka dominuar atë të Antonio Contes në shumë aspekte, duke ia pamundësuar aksionet e rrezikshme dhe kundërsulmet.

Chelsea në këtë takim nuk ka mundur të gjuaj asnjë goditje në drejtim të portierit David De Gea, por më e keqja që “Blutë” nuk kanë arritur të kompletojnë as edhe një pasim të vetëm në zonën e “Djajve të Kuq”.

Kur shikohen statistikat vërehet se me të vërtetë kjo fitore e Unitedit është mese e merituar. /Telegrafi/

Chelsea nuk arriti të kompletoj asnjë pasim për 90 minuta brenda zonë së Unitedit

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme