Galaxy S8 tejkalon shitjet e Galaxy S7

Pas problemeve me telefonin Galaxy Note7, shumë kanë pyetur se nëse kompania Samsung mund të rikuperohet nga një lëshim i tillë.

Samsung zyrtarisht njoftoi se Galaxy S8 është më i shitur se sa telefoni Galaxy S7 i vitit të kaluar për madje 30 për qind.

Kjo tash e bën atë telefonin më të suksesshëm të Samsung. Këtë të dhënë e ka zbuluar presidenti i Samsung Electronics America, Tim Bakster, transmeton KosovaPress.

Tash për tash, pothuajse të gjitha përshkrimet e telefonit të internet kanë qenë pozitive dhe duket se problemet me Galaxy Note7 janë harruar.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme