Gennaro Gatusso pritet të emërohet trajner te skuadra e madhe francize

Gatusso pritet të emërohet trajner te skuadra e madhe francize.

Trajneri italian, Gennaro Gattuso, mund të nisë një aventurë të re në Francë, te skuadra Olimpiq Lyon.

Ekipi francez ka shkarkuar trajnerin Laurent Blanc pas rezultateve negative dhe tashmë po kërkohet i duhuri për ta zëvendësuar.

Në 4 ndeshje për këtë sezon, Lyon ka arritur të marrë vetëm një pikë dhe kjo ishte një ndër arsyet për marrjen e këtij vendimi.

Blanc drejtoi Lyonin në 37 ndeshje gjithsej, duke marrë 18 fitore, 7 barazime dhe duke pësuar 12 humbje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme