“Gotze është futbollisti më i mirë gjerman”

Luis Figo e ka cilësuar Mario Gotzen si futbollistin më të mirë gjerman.

Mesfushori me tipare sulmuese nuk po luan edhe aq me Dortmundin, teksa pati edhe një eksperiencë të keqe me Bayern Munichut dhe kjo ka ndërruar shumë mendimin për Gotzen.

Megjithatë, sipas ish-futbollistit më të mirë në botë, Figos, Gotze është futbollisti më i mirë gjerman, pasi ka një talent të pabesueshëm dhe aftësi të mëdha, transmeton Telegrafi.