Gruaja manekine e Luis Fonsit, këngëtarit të hitit “Despacito” (Foto)

Luis Fonsi është bërë sensacion botëror me hitin më të madh të këtij viti, “Despacito”.

Bashkëpunimi i tij me Daddy Yankee ka thyer thuajse të gjitha rekordet e dëgjueshmërisë dhe është shumë pranë që të bëhet kënga më shikueshmëri më të madhe në YouTube.

Luis Fonsi dhe Agueda Lopez (Instagram)

Pak dihet se përveç muzikës, Fonsi merret edhe me aktrim. Ai ka luajtur në disa seriale dhe telenovela, mirëpo akoma nuk ka shkëlqyer në skenën televizive ashtu siç ka bërë në muzikë.

"Despacito" thyen rekord botëror për të gjitha platformat e muzikës (Video)

Këtë herë ka tërhequr vëmendje gruaja e këngëtarit (Instagram)

Në ndërkohë, mediat i kanë kushtuar vëmendje edhe anës së bukur të këngëtarit – gruas së tij, Agueda Lopez.

Çifti janë prindër të dy fëmijëve (Instagram)

Manekinia dhe Fonsi u bënë prindër të një vajze në vitin 2011 që e pagëzuan Mikaela, ndërsa u martuan në vitin 2014. Dy vite pas martesës, atyre u lindi edhe djali Rocca. /Telegrafi/