Hazard merr një ofertë befasuese

Eden Hazard merr një ofertë befasuese.

Legjenda e Chelseat, Eden Hazard thuhet se ka marrë një ofertë për të luajtur në kampionatin elitar në Skoci.

Hazard u largua nga Real Madridi kur i skadoi kontrata, pasi ishte rrënuar nga lëndimet gjatë gjithë qëndrimit të tij në kryeqytetin spanjoll.

Lojtari me tipare sulmuese pritet të tërhiqet nga futbolli në javët e ardhshme, nëse nuk gjen një klub që i pëlqen.

Megjithatë, sipas gazetës AS në Spanjë, belgut iu dha një propozim që do ta shihte atë të bashkohej me Premiershipin skocez.

Identiteti i klubit nuk është i qartë, por raporti sugjeron se njëra nga dy klubet e mëdha, Rangers ose Celtic, mund të kenë qenë të interesuara.

Hazard ka pasur propozime edhe nga Shtetet e Bashkuara, Anglia, Spanja, Franca dhe Arabia Saudite.

Megjithatë, ylli belg mund të mos dëshirojë as të kthehet në sport pas disa vitesh të trazuara.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme