Hyundai zbulon konceptin e RN30 (Foto)

 

Sakte.net / e Dielë – 02 Tetor 2016 –  15:30

Prodhuesi jugokorean ka zbuluar konceptin e veturës, me të cilën tregon se është gati t’i hyjë botës së supermakinave.

Modeli RN30 që është një veturë e gjerë dhe e lartë, me shumë fuqi dhe e shpejtë, është fjala e fundit e Hyundait – kompanisë që deri tani nuk është shquar për një veturë të tillë, transmeton Telegrafi.

Me rritjen e madhësisë, automobili me 2.0-litra ka motor me 374 kuajfuqi, i cili mund të krahasohet me Mercedesin.

Pamja e përparme nuk ka dalë nga modelet tjera, megjithëse ka një grill shumë më të madh, kurse pjesët tjera kanë ndryshime të mëdha.

Dyert që hapen duke u ngritur lartë, ndihmohen nga dy motorë elektrikë, për ta bërë procesin shumë më të lehtë.

Nuk bëhet e ditur se kur do të hyjë në prodhim kjo makinë, apo data e përafërt e lansimit. /Telegrafi/

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 2

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 3

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 4

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 5

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 6

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 7

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 8

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 9

Hyundai zbulon konceptin e RN30 foto 10

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme