Iniesta përgjithmonë te Barcelona

Andres Iniesta ende nuk ka vendosur se çfarë të bëjë me karrierën e tij. 

Ai ka debutuar në vitin 2002 në futbollin profesionist, ndërsa kontrata aktuale mesfushorit spanjoll i skadon në vitin 2018.

Por ai ende nuk e ka ndërmend që të mendojë pensionimin.

“Unë nuk mendoj në lidhje me pensionimin”, ka thënë Iniesta për kanalin zyrtare të klubit në TV.

“Ndoshta ka ditë kur diçka ndodh, ditë të tjera diçka tjetër. Por, në këtë moment unë nuk jam duke menduar. Unë e di se në një mënyrë ose një tjetrën do të vazhdojë të jem pjesë e futbollit dhe të jem i lidhur me futbollin”.

“Natyrisht (unë dua të qëndroj me Barcelonën), por e ardhmja do ta vendosë. Unë nuk jam në gjendje të them se unë dua të jetë një gjë apo një tjetër në këtë moment, por unë do të doja të mbetet në Barcelonë, ​​le të shpresojmë!”

“Megjithatë, në momentin që është diçka me distancë …”, ka thënë Iniesta.

Sa ka luajtur me Barcelonën, kapiteni aktual i klubit ka fituar tetë tituj në La Liga, katër Liga të Kampionëve dhe tre Kupat Botërore për klube. /Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme