Inter do të shpenzojë 150 milionë gjatë verës, ja yjet që do të sjellë

Kompania Suning nuk ka ndërmend të reshtë investimet tek Interi.

Sipas asaj që publikohet në median italiane, kompania kineze që ka marrë pronësinë e klubit zikaltër ka vendosur të akordojë një fond prej 150 milionë eurosh për merkaton e transferimeve të muajve të verës me synimin për të siguruar shërbimin e futbollistëve shumë cilësorë për të rritur akoma më shumë nivelin e skuadrës.

Prioriteti i Interit është përforcimi i mbrojtjes dhe emri që po përmendet më shumë është ai i De Vrij nga Lazio që mund të merret për më pak se 40 milionë Euro, shifër që pretendohet nga PSG, Roma, Napoli e Benfica për Marquinhos, Manolas, Koulibaly dhe Felipen.

Përsa i përket mesfushës, drejtuesit e klubit milanez vlerësojnë në maksimum Muriel e Schick dhe tashmë i duhet të bëjnë llogaritë me Sampdorian sidomos për Muriel.

Por jo vetëm kaq, Inter po monitoron me vëmendje situatën e Alexis Sanchez që kërkohet edhe nga Juventus, ndërkohë që Griezmann është ëndrra e madhe e zikaltërve, me francezin që ka një klauzolë prej 100 milionë Eurosh për zgjidhjen e kontratës me Atletico Madrid.

Drejtuesit e Interit nuk kanë lënë jashtë vëmendjes së tyre as futbollistët italianë duke i hedhur sytë nga Bernardeschi e Berardi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme