Interi tregohet klub amator – kërkon zëvendësueses për Eriksenin menjëherë pas sulmit në zemër

Nuk pret fare Interi, e gjen zëvendësuesin e Eriksenit.

Interi thuhet se është duke planifikuar për ta rrëmbyer mesfushorin Donny van de Beek nga Manchester United.

“Calciomercato” raporton se skuadra e Serie A është e etur për të nënshkruar me një lojtar të ri për të zëvendësuar Christian Eriksenin pas sulmit të tij në zemër gjatë Euro 2020.

Van de Beek është kandidati kryesor, por Interi nuk ka mundësi ta blejë atë dhe shpreson të arrijë një marrëveshje me “Djajtë e Kuq” për huazimin një sezonal të tij.