Ishte ndër sulmuesit më të mirë në botë, sot është bërë për ndihmë sociale (VIDEO)

Sakte.net / E shtune 17 Shtator 2016 / 11:14

Njëri ndër sulmuesit më të mirë që ka pasur Gjermania viteve të fundit, ka mbetur pa skuadër.

Kevin Kuranyi që ka veshur fanellën e Kombëtares së Gjermanisë, e po ashtu të skuadrave si Sttutgart, Schalke, Dinamo Moskë dhe së fundi, ka mbetur i papunë (pa skuadër).

Sipas ligjit në Gjermani, Kuranyi mund të aplikojë për ndihmë sociale.

Por, edhe pse i është ofruar kjo mundësi, 34 vjeçari ka refuzuar të pranojë ndihmë nga shteti, duke deklaruar se në karrierën e tij ka fituar mjaft të holla sa që në këtë kohë, të mos ketë nevojë për ndihmë, përcjell Lajmi.net.

Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme