Italia goditet nga 3 tërmete të fuqishme brenda 1 ore, evakuohen shkollat

Tri tërmete e kanë goditur Italinë qendrore brenda vetëm një ore, me dridhjet që janë ndier në Romë.

Nuk është raportuar për viktima.

Tërmeti i parë ishte i fuqisë 5.3 ballesh në veri të Amatrice, rreth orës 10:25, sipas Entit Gjeologjik Amerikan. Tërmeti i dytë 5.7 ballesh e goditi po të njëjtën zonë pas vetëm 50 minutave, ndërsa tre minuta më vonë goditi një tërmet i tretë i masës 5.3 ballesh.

Raportohet se shkollat dhe sistemet e metros janë mbyllur si pasojë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme