Italia vazhdon me fitore, Holanda viktima e radhës…

Italia ka arritur të shënojë fitore si mysafirë në ndeshje me Holandën mer rezultat 2-1.

Forma e mirë që po kalon kombëtarja italiane është pasqyruar edhe kundër Holandës, gjë që nuk mund të thuhet për këtë kombëtare.

Edhe pse holandezët kaluan të parët në epërsi në minutën 10-të nuk arritën ta mbajnë këtë rezultat as një minutë.

Ishte Romagnoli ai që shënoi në portën e tij.

Pa u vonuar shumë Italia shënoi me Eder, një gol të bukur nga distanca.

Pjesa e parë u mbyll me avantazh të italianëve pasi Leonardo Bonucci shënoi në minutën e 32-të.

Në pjesën e dytë të dy skuadrat u munduan të bëjnë më shumë, por nuk arritën dhe ndeshja u mbyll me fitoren e italianëve.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme