Ja çfarë e pret botën sipas Baba Vanga

Baba Vanga, një grua bullgare e cila ka mbetur e verbër që në fëmijëri, ishte e njohur për parashikimet e saj të sakta.

Në zgjedhjet presidenciale të 8 viteve më parë ajo parashikoi presidentin e ardhshëm amerikan Barack Obama pasi tha se fitues do të rezultonte një afro-amerikan.

Ajo shtoi gjithashtu se ky person do të ishte presidenti i fundit i SHBA kështu që Donald Trump nuk e ka të gjatë në Shtëpinë e Bardhë. Fatkeqësisht ajo ndërroi jetë në vitin 1996 në moshën 85-vjeçare dhe nuk ka jetuar që t’i dëshmonte vërtetësitë e atyre që parashikonte.

Gruaja kishte parashikuar edhe ngjarje të mëdha historike si sulmi terrorist i 11 shtatorit në SHBA, krijimi i ISIS, apo Çernobilin.

Sipas tabloidit “The Mirror” vizionet e saj kanë qenë 85% të sakta. Në parashikimet e saj konstatohej se në vitin 2045 akujt do të shkriheshin tërësisht dhe katastrofa të shumta do të pushtonin Tokën.

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2170-2256 në Mars do të krijohet një koloni tokësore, që do të deklarohet e pavarur nga Toka, ndërkohë që në 2340 do të ideohet kapsula e parë e kohës. Alienët janë gjithashtu pjesë e vizioneve të saj.

Profecitë parashikojnë që në vitin 4674 njerëzit dhe alienët do të bashkohen në një popull të vetëm dhe në vitin 5079 universi do të ketë vdekur.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme