Ja ku po transferohet Castillejo

Tifozët me sy shqiponjë do të kenë vënë re se anësori Samu Castillejo nuk është përfshirë në skuadrën e ditës së ndeshjes për përballjen me Juventusin dhe jo për shkak të lëndimit.

MilanNews konfirmon se Castillejo nuk do të jetë sonte në stolin e Milanit dhe sipas asaj që raportohet nga burimet e tyre, spanjolli është përjashtuar për shkak të zgjedhjes teknike dhe jo për shkak të dëmtimit apo ndonjë problemi tjetër,përcjell ORAinfo.

Sigurisht që do të nxisë thashethemet se një largim është i afërt për ish-lojtarin e Villarrealit, duke qenë se ai tani është në kufijtë e planeve të Stefano Piolit dhe ai vazhdon të lidhet me një largim nga Milani.

Dy hipoteza janë shpallur mbi të gjitha: ideja e një rikthimi në LaLiga, ku disa klube janë vlerësuar me interes, ose një ribashkim me ish-bosin e kuqezinjve, Marco Giampaolo, i cili sapo ka marrë frenat në Sampdoria për një periudhë të dytë. /ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme