Joshua mund të rrezikoj gjithçka në ndeshjen kundër Ruiz Jr

Anthony Joshua nuk mund ta imagjinonte kurrë që kampionati botëror i peshave të rënda dhe gjithçka për të cilën ai ka punuar ndonjëherë, do të vendosej në Arabinë Saudite.

Është e vështirë të rikthehesh në këtë sport pas humbjes së titullit, por këtë gjë është duke e synuar Joshua.

Por, duke e ditur këtë rrezik, ai ka dyfishuar besimin e tij në vetvete duke u hedhur menjëherë në zjarr gjashtë muaj pasi humbi. Mirëpo nuk dihet nëse është një vendim i llogaritur mirë nga Joshua.

Për sa i përket titujve, Joshua ka pak alternativa përveçse të rimarrë fitoren nga Ruiz Jr sa më shpejt të jetë e mundur.

Shqetësimi është se Joshua nuk i ka dhënë vetes kohë të mjaftueshme për tu rikuperuar mendërisht nga një humbje përulëse dhe për të i shikuar arsyet se pse ndodhi ajo humbje. Ai planifikon të shtojë stafin e tij të stërvitjes para ndeshjes tjetër.

Por ajo që është në të vërtetë në diskutim, është reputacioni i Joshua dhe kjo është ajo që e bën atë që të luftojë për të shmangur dëshpërimin, një moment intrigues në historinë e boksit të peshave të rënda.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme