Juventus nuk e shet De Ligt te kjo skuadër

Gjithçka duket se Matthijs de Ligt nuk do të jetë në Juventus sezonin e ardhshëm.

Lojtari dëshiron të ndryshojë skuadrën dhe Juve dëshiron të përpiqet ta shesë atë këtë verë, përcjell ORAinfo.

Sipas ‘Sky Sports’, Chelsea është një nga më të interesuarit për shërbimet e tij, pasi është në kërkim të një zëvendësuesi për të mbuluar largimet e Andreas Christensen (Barcelona) dhe Antonio Rudiger (Real Madrid).

Klubi anglez bëri një ofertë për holandezin. “Blutë” ofruan 45 milionë euro plus Timo Werner, por Juventus e refuzoi propozimin.

‘Zonja e vjetër’ nuk ka ndërmend të ‘dhurojë’ një nga lojtarët e saj më të mirë që dëshiron të marrë një tarifë prej rreth 120 milionë euro. Kjo është ajo që është vendosur klauzola e lirimit të De Ligt./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme