Kaq shumë është plakur aktori i famshëm Jackie Chan (Foto)

Aktori i mirënjohur kinez, Jackie Chan i cili për afër 5 dekata i solli kinematografisë projekte filmike nga më të ndryshmet tashmë është në përfundim të karrierës.

Jackie Chan përveç profesionit të tij si aktor, ai njëherësh është artist luftarak, regjisor filmi,  producent dhe këngëtar, shkruan lajmi.net.

Karriera e aktorit filloi në vitin 1962 me filmin “Big and Little Wong Tin Bar”, për të vazhduar më vonë me një sërë filmash të tjerë.

Filmat e tjerë në të cilët aktori kishte rol kryesor ishin edhe: “Enter the Dragon” bashkë me të njohurin Bruce Le, “Snake in the Eagle’s Shadow”, etj.

Në vitin 2010 ai The Karate Kid as Mr. Miyagi, me të voglin Jaden Smith, kurse në vitin 2011 ai shënoi një sukses, që ishte filmi i 100-të i tij.

Filmi i fundit i Jackie Chan është “Kung Fu Yoga” i publikuar më 27 janar 2017.

Me një karrierë kaq të bujshme, aktori është mund ta lë skenën e kinematografisë me shumë krenari për të arriturat e tij. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme