Këta janë disa nga emrat më të çuditshëm të fshatrave shqiptare, nuk është vetëm Gjylekari (Lista)

E mërkurë, 26 Tetor 2016 –  Sakte.net

Duke parë se në Kosovë e Shqipëri kemi fshatra që kanë emra nga më të ndryshmit dhe shumë të çuditshëm, “Gazetablic” ju sjell disa nga emrat më të çuditshëm që kanë fshatrat në Kosovë dhe Shqipëri.

 

Këta emra janë aq të çuditshëm sa që banorëve që jetojnë në këto fshatra ju vjen turp t’i përmendin nga vijnë.

Më poshtë e keni një listë me emra shumë të veçantë dhe shumë qesharak, po ashtu.

Vithkuqi – Korça
Kurveleshi -Tepelenë
Gjylekar – Gjilan
Muqibab – Gjilan
Kuqan – Elbasan
Qinam – Ersekë
Symize – Tepelenë
Mize – Lushnje
Bubullime – Lushnje
Llukar- Prishtinë
Leshnje – Skrapar
Kakardhiq -Lezhë
Kaqibeg -Podujevë
Skorobisht – Prizren
Neperbisht – Suharekë
Makresh- Novobërdë
Qyqylagë-Lipjan
Ngucat – Malishevë
Bithuq – Dibër
Muqiverrc- Kamenicë

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme