Kinë, liqeni që po mahnit turistët

Qinghai të Kinës gjendet një liqen aspak normal, pasi uji përmban shumë kripë. Ai është një liqen jo shumë i madh dhe më i vjetri në Kinë, ku rezulton të jetë krijuar përpara 3 mijë vjetëve.

Siç edhe mund të shihet në fotot, dendësia e kripës i jep atij një bukuri që të lë pa frymë. Gjithashtu , ju mund të shihni se liqeni mund të përshkohet nga njerëz që ecin mbi të.

Thellësia e tij është 3.059 metra. Për disa dekada, liqeni tërheq shumë turistë që vijnë nga vende të ndryshme të botës.

Nëse keni mundësi të bëni një udhëtim në Kinë, me siguri nuk do ta humbisni këtë mrekulli të natyrës

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme