Kjo është bukuroshja që po e mbron Haradinajn (FOTO)

Rachel Lindon është avokatja parisiene, e profesionalizuar në çështjen e ekstradimeve, ka mbrojtur liritë penale dhe civile dhe ka përvojë të gjerë në të drejtën ndërkombëtare.

 

Rachel ka zhvilluar një aktivitet penal në çështjet ligjore (kujdestari, udhëzime korrektuese dhe penale, etj) dhe një aktivitet konsultimesh dhe çështjesh gjyqësore në ligjin e medias si (shpifja, fyerja, supozim i pafajësisë).

Ajo mori rolin e avokates së Ramush Haradinajt i cili u arrestua më 4 janar, në Aeroportin ndërkombëtar Basel-Mulhouse, në pjesën franceze të tij. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, AAK ka dënuar arrestimin e Kryetarit të saj duke e quajtur atë një veprim krejtësisht të padrejtë dhe të papranueshëm.

Ne 2015-ën, lideri i AAK-së ishte arrestuar edhe në Slloveni, arrestim ky i bazuar po në fletë arrestin e Interpolit, lëshuar nga policia e Serbisë në vitin 2006. Haradinaj, asokohe po udhëtonte tranzit drejt Kosovës, nga Gjermania dhe u ndalua në aeroportin e Lubjan

ës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme