Kjo është gruaja e kryeministrin “bukurosh” të Kanadasë (Foto)

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, përveç angazhimit të tij për të drejtat e njeriut dhe barazive gjinore, ai në arenën ndërkombëtare edhe si një politikan që po tërheq vëmendjen e grave.

 

Kohëve të fundit në shumicën e medieve ndërkombëtare janë publikuar fotografi ku shihen reagimet e disa figurave të njohura botërore të gjinisë femërore gjatë takimeve me kryeministrin kanadez, raporton Sovrani.info.

Por, shumë pak njerëz mund ta dinë se kush është femra që qëndron krah këtij politikani të dëshiruar nga gjinia femërore.

Sophie Grégoire Trudeau është zonja e parë e Kanadasë, e cila në një postim të saj për 8 Mars ka thënë se këtë festë do ta kalojë me njeriun që ka bërë aq shumë për të drejtat e grave.

Ajo ka postuar një fotografi së bashku me bashkëshortin e saj në një resort turistik dimëror në Kanada.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme