Klasifikimi i FIFA: Brazili “parakalon” Argjentinën…i merr vendin e parë

Brazili ka marre te enjten vendin e pare ne klasifikimin e FIFA-s pas shtate muajsh mungese ne kete nivel, duke shmangur rivalin e vet, Argjentinen (2), nje jave pasi u be vendi i pare qe siguron kualifikimin per ne Boterorin -2018.

Ky pozicion, qe nuk ishte “njohur” nga Seleçao qe nga eliminimi ne cerekfinalet e Kupes se botes ne 2010, vjen pas nje jave te ngjeshur me ndeshje, ku fitoi me Uruguajin (4-1) dhe me Paraguajin (3-0).

Argjentina, ne veshtiresi ne eliminatoret e zones amerikano-jugore, ka humbur nje pozicion, por qendron para Gjermanise (3), kampion bote ne fuqi dhe Kilit  (4).

Klasifikimi i FIFA-s i 6 prillit 2017 eshte:

1. Brazili

2. Argjentina

3. Gjermania

4. Kili

5. Kolumbia

6. Franca

7. Belgjika

8. Portugalia

9. Zvicra

10. Spanja

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme