Kosova më s’është më e dobëta në Ballkan, kalon Maqedoninë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është ngritur për një pozitë në ranglistën e re të FIFA-s dhe nga e enjtja nuk është më skuadra më dobët e ranguar në Ballkan, shkruan sot Koha Ditore.

Kosova në ranglistën e re mban pozitën e 164-t me 135 pikë, një më lart se që ishte një muaj më herët dhe dy më lart se Maqedonia, që tashmë ka rënë në pozitën e 166-të. Ndërkohë, tash janë plot 6 përfaqësuese evropiane nën Kosovën në ranglistë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme