Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

Kosova ka pësuar rënie për një vend në renditjen e re të FIFA-s pas humbjes nga Turqia 2-0.

Kosova nga pozita e 164 ka rënë në vendin e 165.

Në këto eliminatore Kosova ka marr vetëm një pikë.

Edhe Shqipëria ka pësuar rënie për dy vende dhe gjendet në pozitën e 49-të aktualisht.

Në vendin e parë në renditjen e FIFA-s vazhdon të jetë Argjentina, e cila ndjekjet nga Brazili, ndërsa pesëshen e përmbyllin Gjermania, Kili dhe Belgjika

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme