Ky është formacioni më i shtrenjtë i të gjitha kohërave

Kalimi i Harry Maguire në Manchester United nga Leicester City e bëri atë mbrojtësin më të shtrenjtë në historinë e futbollit, duke i siguruar atij vendin në njëmbëdhjetëshen më të shtrenjtë të të gjitha kohërave.

Formacioni aktual përbëhet nga transferimet që kanë ndodhur në tre vitet e fundit, me shpërthimin e merkatos, ndërsa të gjithë lojtarët e përfshirë ishin 27 vjeç ose më të rinj në kohën e lëvizjeve të tyre përkatëse.

Premierliga dominon me gjashtë lojtarë: dy për United, dy për Manchester City, një për Liverpool dhe një për Chelsea. Pesë të tjerët ndahen nga Barcelona (dy), Paris Saint-Germain (dy) dhe Bayern Munich (një).

Më poshtë mund të shihni formacioni më të shtrenjtë në botë, ku shihet një skuadër mjaft e frikshme. 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme