Ky është furgoni i ri i Mercedes (Foto)

Mercedes-Benz ka prezantuar konceptin e furgonit të ri në Shtutgard të Gjermanisë, furgon ky i cili do të bashkëpunojë me dronë të bashkëngjitur në çatinë e tij për të bërë dërgesa.

Furgoni i krijuar për dërgesa, ka bërë një investim në Matternet, një prodhues i dronëve në Kaliforni.

Në prezantimin e furgonit në Shtutgard, Mercedes shfaqi konceptin elektrik “Vision Van”, për të cilin tha se është krejtësisht i lidhur në mënyrë digjitale, transmeton Gazeta Express.

Ai ka dy dronë, të cilët i qëndrojnë në çati dhe varësisht nga kërkesat e klientëve, bëjnë dërgesat e tyre.

Se si duket furgoni mund t’i shihni fotot më poshtë:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme