Ky është iPhone për 10 vjetorin e Apple (Foto)

Njerëzve jo vetëm që po iu intereson iPhone i Apple për dhjetë vjetorin e kompanisë, por edhe emri zyrtar i tij.

 

Spekulimet e mëhershme kanë listuar celularin e mençur si iPhone 8, por raporti më i fundit sugjeron se ai do të quhet “iPhone Edition”.

Celulari i ri thuhet se do të lansohet në shtator, por në shitje ai do të dalë më vonë sesa zakonisht, transmeton Gazeta Express.

Raporti i ri vjen nga Macotakara, një faqe japoneze që zbuloi gjithashtu se Apple është duke testuar një rang të gjerë prototipash për pajisjen e re këtë vit.

Dhe sipas këtyre raporteve, iPhone i Apple për dhjetë vjetorin e tij do të mund të duket diçka kështu:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme